Shpetim Kelmendi & Xhoen Osmanaj www.albanian-group.com

Welcome
 
ForumPortalliPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Lexoni Rregullat

Shko poshtė 
AutoriMesazh
hacking shpetta
Admin


Numri i postimeve : 3
Join date : 08/04/2008

MesazhTitulli: Lexoni Rregullat   Tue Apr 08, 2008 10:20 pm

^ * ^ RREGULLORJA E ALBANIAN-GROUP FORUMIT ^ * ^
Gjuha kryesore E Albanian-Group Forumit ėshtė GJUHA SHQIPE!

Duhet tė shpreheni nė gjuhėn shqipe. Gjuhėt e tjera do tė lejohen vetėm nė rastet kur shprehin:
a) thėnie apo batuta
b) terma apo fjalė qė nuk kanė pėrkthime nė gjuhėn shqipe.
c) ose mund tė shkruhen hiq pa problem nė rubrikėn pėr gjuhė tė huaja: anglisht, gjermanisht, italisht..

Nė rast shkelje tė kėsaj pike postimi do tė ndryshohet ose fshihet!
Kujdes! pėr gjuhėt e huaja: si psh. anglishtja, gjermanishtja dhe italishtja mund tė pėrdoren tek Rubrika pėrkatese.

# a lejohet dialekti nė Forum? Po, mjafton qė tė jeni tė kuptueshėm nė tė shkruar.
JO ofendime apo sharje personale ndaj anėtarėve tė Forumit

Ndalohen rreptėsisht postimet qė kanė pėr qėllim tė shajnė me fjalė ofenduese drejtpėrdrejt ndonjė antari tė forumit. Shkelja e kėsaj pike do sjellė si pasojė paralajmėrimin pėr heqje e sė drejtės sė postimit nė Forum ose nė pėrjashtim definitiv nga Albanian-Group.

JO CHIT - CHAT nė Forum

Tė dallojmė temat me natyrė serioze prej atyre argėtuese (si psh. Rubrika "Hacking"� ose "Exploit"�, "Phreaking" nuk ėshtė temė argėtuese... pėr kėtė keni rubrikėn "Bisedė e Lirė"�). Janė tė ftuar tė gjithė anėtaret qė para se tė postojnė nė Forum ti permbahen temave ku ata postojnė. Nė rast te kundert postimet e tyre do te editohen ose do te fshihen komplet nga Forumi.

JO postimeve pornografike Nė Albanian-Group Forum

Ndalohen postimet me pėrmbajtje pronografike (shkrime, foto, lidhje nė faqe tė tilla). Shkelja e kėsaj pike do tė sjelle si pasojė paralajmėrim pėr heqjen e sė drejtės sė postimit nė forum.

Duhet tė respektoni mendimin ndryshe!

Nėse e keni tė vėshtirė tė pranoni mendimin ndryshe dhe mundoheni tė impononi mendimet tuaja me forcė, sinqerisht, ju jeni nė vendin e gabuar.

Temat e njėjta (me tė njėjtėn tematikė) - BASHKOHEN, TRASFEROHEN ose FSHIHEN

Postimet duhet ti pėrkasin temės pėrkatėse si dhe gjithashtu temat e reja duhen ti pėrkasin kategorisė pėrkatėse. Nė rast tė kundėrt postimi do ndryshohet ose fshihet, ose tema do tė transferohet.

Postimet e Mesazheve janė pronė eAlbanian-Group Forum

Cdo postim konsiderohet pronė e Forumit dhe si e tillė i perket Forumit tė vendos se cdo bėhet me to. Nė rast se keni ndonjė koment personal pėr ndonjė postim, mund tė kontaktoni Stafin e Forumit (Admin dhe Mod).

Nuk lejohen reklamat ose propaganda!

Reklama e gjėra tė paautorizuara nė Albanian-Group janė rreptėsisht tė ndaluara. Njė gjest i tillė do tė rezultojė nė fshirjėn ose editimin e Mesazhit nga Stafi i Forumit. Pėr reklamim keni Rubrikėn: "Reklamoni web faqen tuaj kėtu."


Pėrmbajtja e Temave

Stafi administrativ dhe moderues nuk mban ASNJĖ pėrgjegjėsi pėr temat e hapura nga anėtarė tė ndryshėm rreth opinioneve tė tyre, por merr masa kur temat e hapura apo postimet e bėra janė KUNDĖR rregullores sė Forumit.

Nuk duhet tė bėni dallime krahinore!

Pavarėsisht se cfarė paragjykime krahinore ju mund tė keni si anėtar i Forumit, kur tė hyni nė KHG Forum, kėto paragjykime nuk duhet ti sillni me vete. Ata shqiptarė qė bėjnė dallime midis vėllezėrve tė njė gjaku (si psh. me fjalėt maqedonas, kosovar...), nuk janė tė mirėpritur nė Albanian-Group. Tė gjithė ata anėtarė qė bėjnė dallime tė tilla krahinore pėrjashtohen mėnjeherė nga Forumi!


Rregullorja Pėr Tek Tema Prezento Veten

Stafi i Forumit Tė Albanian-GroupKa Vendos Me Pasur Edhe nje Rregullore Te Re Tek Tema
Prezento Veten, Nėse Ndokush Prezentohet Atėher Dhe Ju Mund Ti Uroni Njė Mire Se Ardhje, Brenda Ditės Sė Tanishme
Tani Nga Dite E Nesėrme Tema Do Tė Mbyllet !!

------------

Perfundim: Kjo ėshtė Rregullorja e pėrgjithshme e KHG Forum! Disa nga nėnforumet kanė disa rregulla tė vecanta qė janė vėnė si kryetemė. Lexoni kėto rregulla para se tė postoni nė Albanian-Group, qė tė shmangni keqkuptimet brenda Forumit.

Pėrpilimi i Rregullores sė mėsipėrme ėshtė fryt i Stafit tė Forumit (Admin&Mod). Vėrejtjet dhe sugjerimet e anėtarėve tė forumit janė tė mirėpritura, por vetėm Stafi i Albanian-Group rezervon tė drejtėn tė shtojė/heqi/ndryshojė rregullat e mėsipėrme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albanian-group.albanianforum.net
 
Lexoni Rregullat
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpetim Kelmendi & Xhoen Osmanaj www.albanian-group.com :: Informacione & Diskutime Tė Ndryshme :: Rregullorja E Forumit-
Kėrce tek: